İtiraf:)

Nasıl başlanır, nasıl söylenir bilmem ki, doğrusunu söyleyeyim mi? Ben şimdi tariflerimi yazarken sanki kendi kendime konuşuyor muşum gibi geliyor, sanki günlük yazar gibi ya da küçüklüğümde -yalnızken tabi- yemek yaparken tv ekranı önündeymiş gibi konuşurdum. Hani vardır ya tv deki becerikli teyzeler anlatırlar “şimdi yağımızı ekliyoruz”, ” bunu buna boca ettikten sonra…” ,”bir tutam da sevgi koymayı ihmal etmeyelim” işte aynı buna benzer anlatırdım. (Aman Allah’ım şimdi birilerinin de ‘deli mi bu ne!’ deyişini duyuyorum.) Ay bunu da yazmalıyım bir de benim bir pasta defterim tarifleri vardı, ön tarafında yazar adı(o ben oluyorum), bi de not düşmüşüm, ölçülerimiz bardakla, kaşıkla bulanabilir malzemelerden filan:) Arada yorum yazan birini görünce yalnız olmadığımı fark ediyorum ve çok mutlu oluyorum, tabi “ayyy napcam ben şimdiii” düşüncesinden sonra:)Şimdi bunları sabahın şu vaktinde -kargayla ilgili deyimi kullanmıyorum:)- niye yazıyorum bilmiyorum. Galiba burayı gerçekten benimsedim ve içimden geçenleri de paylaşmak istiyorum ya da böyle daha dürüst olacağını düşünüyorum,bilmiyorum umarım doğru bir şey yapmışımdır. Evet bu yazı nasıl bitirilir? ya da hangi kategoriye eklenir acaba? çorbalar mııı yoksa salatalar mı? yok yok en iyisi bi kategori  daha eklemek en güzeli sanırım da adı ne olcek? …..hmm “içimden gelenler”  nasıl? fena değil neyse olmadı sonra değiştiririz. Bu yazı bitmeli zira oğlum ağlamakta görüşmek üzere efendim, her şey için teşekkürler:)

Yayınlayan

nesli

Merhabalar, Sevdiğim, beğenilen, denediğim tariflerle ve mutfak maceralarımla ben de artık sizlerleyim:)

4 thoughts on “İtiraf:)”

  1. Başarılarınızın devamını diler pek becerikli olmayan ve mutfak bilgisi az olan benim için detaylı anlatımlı tariflerinizi beklerim.

    1. Blog dünyasına yeni giren benim gibi biri için bu yorum çok motive edici oldu:)Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım, çok ama çok teşekkürler,sevgiler…

  2. Merhabalar,yeni bloğunu tebrik ederim , insanın duygularını yazarak dile getirmesi güzel bir şey.İçinden geldiği gibi:)

    1. Teşekkürler, ayrıca bir blog yazarından bunları duymak çok daha güzel. Ben de senin yeni blogunu tebrik ederim,sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir